Ulrike Rogler

Ulrike Rogler

Frankfurt ve Berlin’de Alman dili ve edebiyatı, tarih ve psikoloji eğitimi almıştır. Çeşitli dergilerde çocuk ve gençlik gazetelerinde redaktör olarak görev yapmaktadır. Simone Veenstra ile birlikte çocuklar ve gençler için sayısız kitap yayınlamıştır. Halen Berlin’de gazeteci ve yazar olarak görev yapmaktadır.

Urs Landis

Urs Landis

1931 yılında İsviçre’de dünyaya gelen Urs Landis, resim yapmayı çok sevdiği için Zürich Güzel Sanatlar Okuluna gitmiştir. Daha sonra Fransa’ya yerleşen çizer şu anda gazeteler, yayınevleri ve reklam şirketleri için çalışmalar yürütmektedir. Aynı zamanda Paris Grafik Sanatlar Yüksek Okulunda akademisyenlik yapmaktadır.

Utkan Görgüç

Utkan Görgüç

1979 yılında Çanakkale’de doğan Utkan Görgüç, Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği Anabilim Dalında lisans eğitimini tamamlamıştır. Şu an Erdem Yayınlarının resim çalışmalarını yapmaktadır.

Uzma Aslam Khan

Uzma Aslam Khan

UZMA ASLAM KHAN 1969 yılında doğan yazar Karaçi’de büyüdü. Ortaöğretimini Pakistan’da yükseköğretimini ise Amerika’da tamamladı. Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümünde lisans eğitimi aldı. Altı yaşında yazmaya başlayan Uzma Aslam Khan’ın dört romanı ve sayısız edebiyat ödülü bulunmaktadır. Eserlerindeki kurgu yapısıyla dikkat çeken yazarın kitapları pek çok dile çevrilmiştir. Amerika, Fas ve Pakistan’nın farklı üniversitelerinde İngiliz Dili ve Edebiyatı dersleri veren Uzma Aslam Khan Granta, Counterpunch, The Drawbridge gibi yayınların yanı sıra, çeşitli antolojilere de yazılarıyla katkıda bulunmuştur. Batı Massachusetts’te yaşamaktadır.