Kathban Evren

Kemalettin Tuğcu

Kemalettin Tuğcu

1902 yılında İstanbul’da doğan yazar, küçük yaşlarda yazmaya başladı. Sevgi ve merhamet gibi insanî duyguları içeren kitaplar kaleme aldı. 400’e yakın eser veren Tuğcu, kitaplarında çocukların ve yaşlı insanların hüzünlerini, ümitlerini ve heyecanlarını işledi. Bu çalışmalarıyla Türkiye’nin çocuklar tarafından en çok okunan yazarı oldu. 1996 yılında vefat eden yazarın yayınevimizde, 20 kitaptan oluşan bir dizisi bulunmaktadır.

Kevser Şahin

Kifan Bou Ali

Kolektif Yazarlar

Koray Avcı Çakman

Koray Avcı Çakman

Samsun’da doğan yazar Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F.’si mezunudur. 2006 yılından beri serbest yazar olarak çalışan Koray Avcı Çakman’ın, ana okulu yaş grubuna yönelik olarak tek cilt şeklinde basılmış 145 öykü ve masalının yanı sıra, 9-12 yaş grubunu hedefleyen bir romanı ve çeşitli yaş gruplarına yönelik toplu masal ve öykü kitapları yayınlanmıştır. 2006 yılı Ömer Seyfettin Öykü Yarışmasında mansiyon, 2009 ve 2010 yıllarında, gene yetişkinlere yönelik iki öyküsüyle iki ayrı yarışmada ikincilik ve üçüncülük alan yazar, 2010 yılında yazdığı çocuk öyküsüyle ikincilik kazanmış ve son olarak da “Almarpa’nın Gizemi” isimli eseriyle 2011 Yılı TUDEM Roman Yarışması’ndabirinci seçilmiştir. Koray Avcı Çakman’ın “Masal Anne” isimli eseri, ERDEM yayınları tarafından hazırlanan “Masal Zamanı Dizisi’nin yedinci cildi olarak yayınlanmıştır. Yazar, ÇGYD, PEN Yazarlar Derneği, Edebiyatçılar Derneği, Okul Öncesi Eğitimi Geliştirme Derneği ve Çağdaş Drama Derneği üyesidir. Ayrıca Çocuk Müzeleri Derneği yönetim kurulu üyesi olan yazar serbest drama liderliği de yapmaktadır.

Kudret Ayşe Yılmaz

Kudret Ayşe Yılmaz

Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesinde doğan Kudret Ayşe Yılmaz Türk Dili ve edebiyatı bölümünü bitirdikten sonra, önce tezsiz yüksek lisans, ardından eski Türk edebiyatı bilim alanında tezli yüksek lisansını tamamladı. Uzun bir süre öğretmenlik yaptıktan sonra akademiye döndü. Öğretim elemanı olan yazar Eski Türk edebiyatında doktora tezini hazırlamaktadır. Hikâye, şiir ve deneme sahalarında ödüller kazanan Kudret Ayşe Yılmaz; 2005’te “Karagöz ve Hacivat Günümüz Dönencesinde”, 2007’de “Vatan Yüreğimde Yare”, 2008’de “Uçuç Kabus Uçuç Edeb”, 2009’da “Yaslı Gönüllerde Son Nefes” adlı tiyatro oyunları seyirciyle buluştu. Yazarın senaryosuna hayat verdiği “Leblebi Tozu” filmi 2016 Mart’ında vizyona girmiştir. 2008 Kasım’ında piyasa çıkan “Edebdağ” adlı edebiyat dergisinin kurucusu olarak üç yıl boyunca idaresini sürdüren Kudret Ayşe Yılmaz’ın; Star, Türk Edebiyatı Dergisi, Milli Folklor gibi yayın organlarında da yazı ve makaleleri yayımlanmıştır. İlk romanı Orobanhiyye, 2012 Mart’ında piyasaya sürülmüş ve “Bir Bilgelik Romanı” sıfatıyla beğeni kazanmıştır. İkinci romanı Ruh 2013 Haziran’ında, üçüncü romanı Gülhatmi de 2015 Nisan’ında neşredilmiştir. Çağdaş romanda münazara roman tekniği ile kaleme alınmış ilk örnek olması nedeniyle Mühür Kuyusu, 2015 Kültür Bakanlığı Edebiyat Eserlerini Destekleme Projesi’ni kazanmıştır ve 2016’da piyasaya sürülmüştür. “Etkili ve Düzgün Konuşma, Eğitimcinin Eğitimi, Beden Dili” hususunda yapılan eğitim programlarından eğitici sertifikaları aldı. Bunun yanı sıra yağlı boya çalışmaları bulunan ve ebru sanatıyla profesyonel şekilde ilgilenmiş olan Kudret Ayşe Yılmaz ney ve keman konusunda da çeşitli kurslara katılmıştır.

Kübra Gülşah