Hale Sert

Hale Sert

1978 yılında Konya’da doğan yazar lisansını İngiliz Dili ve Edebiyatı, yüksek lisansını siyaset bilimi ve doktora eğitimini de Türk Dili ve Edebiyatı üzerinde tamamladı. Şehir Üniversitesi’nde öğretim üyeliği yapmaktadır.

Halide Çakıcı

Halil İbrahim İzgi

Halil İbrahim İzgi

1977 yılında doğdu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinden mezun oldu. İletişim kariyerine Computerworld dergisi editörü olarak başladı. IT Business Weekly’de dijital kültür üzerine makaleler kaleme aldı ve periyodik yayınlanan bölümler hazırladı. ABD’de iletişim, dijital kültür ve pazarlama üzerine araştırmalar yaptı. Etna Yayıncılık’a bağlı New Tech dergisinde 2003-2004 yıllarında genel yayın yönetmenliği görevini yürüttü. 2004-2007 yılları arasında Capitol Ogilvy Halkla İlişkiler ve Burson Marsteller bünyesinde metin yazarı olarak çalıştı. Yeni Diplomasi Endeksi, Kurumsal Sosyal Medya Çalışmaları, Sosyal Medya Takibi, İzleme ve Analizi alanlarında üst düzey yöneticidir. İngilizce ve Almanca bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Hamit Yüksek

Hasan Öztürk

Hasan Öztürk

1961 Trabzon doğumlu. Selçuk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü 1983 yılında bitirdi. Yazıya, 1980’li yılların ortalarında Yeni Forum dergisindeki yazılarıyla başladı. Sonraki yıllarda Türk Edebiyatı ve Milli Kültür dergilerinde edebiyat ağırlıklı yazılarını sürdüren Hasan Öztürk, ardından Türkiye Günlüğü, Polemik ve Liberal Düşünce dergileri ile yakın zamanda Gelenekten Geleceğe dergisinde edebiyat/roman yazıları yazdı. Bazı yazıları ortak kitaplar içinde yer alan Hasan Öztürk, Ağustos 1990’dan bu yana Dergâh dergisinde yazmayı sürdürmektedir. Ocak 2000’de yayımlanmaya başlayan iki aylık Yeşil Mavi dergisini yayıma hazırlayan Hasan Öztürk evli ve iki çocuk babasıdır. Eserleri: Kitabın Dilinden Anlamak, Yazının İzi, Aynadaki Rüya, Kurmaca ve Gerçeklik, Kendine Bakan Edebiyat

Hassan Zehreddine

Hatice Özdemir Tülün

Hatice Özdemir Tülün

Artık 1983 senesinde dünyanın yakınından geçen bir meteorun etkisinden midir nedir, birden o sedirle duvar arasına sıkışınca saatlerce sesi çıkmadan bekleyen bebek gitmiş, yerine saten yatak örtülerine makasla girişen, perdeleri mumla yanar mı yanmaz mı diye test eden, annesi kendisini ayağında sallarken kadıncağızı uyutup evin içinde turlayan bir çocuk haline dönüşmüşüm. 23 yaşımda Boğaziçi Üniversitesi Edebiyat son sınıfta Portakal Ağacı isimli bir yemek blogu, ardından bir yemek kitabı ve 2014'te Albayrak Medya bünyesinde hayata geçirdiğimiz Lokma Dergisi ile devam eden macerama şimdilerde annemin ettiği tüm "bana yaptıklarının aynısını çocukların sana yapsın" dualarının karşılığı olarak birbirinden akıllı, uslu, yaramazlık nedir bilmeyen (!) 3 çocuğuma annelik yaparak devam ediyorum şimdi. Ara sıra "anne! bir sakin dur, 40 yaşına geldin sen" deseler de bütün suç o meteorda!!!

Hatice Ünal

Hatice Ünal

1969 yılında Kütahya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İzmir’de tamamladı. Yüksek öğrenimini halkla ilişkiler üzerine yaptı. Çocukluğundan bu yana resim çalışmalarını sürdüren sanatçı 2000 yılında ebruzen Hikmet Barutçugil’den ebru dersleri, 2002 yılında da Reza Hemmatirad’dan minyatür dersleri aldı. Ebruda yeni çalışmalara da yer veren sanatçı kendi ebruları ve birçok ebruzenin ebruları üzerine, resim ve minyatürler yaptı. Eserlerini resmi ve özel koleksiyonlarda yer aldı. Grafik, moda tasarımı ve hat sanatlarıyla da ilgilenen sanatçı, sanat yaşamında çocuk yayıncılığına özel bir yer ayırdı. Yurt içi ve yurt dışında, birçok karma sergiye katılan sanatçı, iki de kişisel sergi açtı.