Carlo Collodi

Carlo Collodi

1826 yılında Floransa’da doğdu. Aynı zamanda bir gazeteci olan yazar birçok hiciv gazetesi yayımladı ve çok sayıda eğitici masal yazdı. Pinokyo, türünün klâsikleri arasında yer alır.

Caroline Hüe

Caroline Hüe

Paris’te yaşayan çizer Strasbourg’daki Süsleme Sanatları Okulundan mezun olduktan sonra birkaç yıl tekstil tasarımcısı olarak çalıştı. Daha sonra çocuk kitapları resimlemeye başladı

Catherine de Lasa

Catherine de Lasa

1956 yılında doğdu. Üniversitede edebiyat okuduktan sonra yazarlık tutkusunu şiirler, masallar ve çocuk hikayeleri yazarak tatmin etti. İş hayatında da özel hayatında da değişikliği seviyor Catherine . Şu an altı çocuğunu büyütmekle meşgul ve yazmaya devam ediyor. Ayrıca el işleri yapmak ve şifalı bitkiler yetiştirmek de uğraşları arasında.

Cathy Dal Magro

Cathy Dal Magro

1979 yılında Voiron’da doğmuştur. Çok mutlu bir çocukluk geçirmiştir. Sanatçı, küçüklüğünde sık sık taşındıklarını hatırlıyor. Strasbourg’da öğrenim gördükten sonra resim yapmaya devam etmiş ve ilk albümü Pastel’den yayınlanmıştır. Kedileri çok sever, özellikle kendi kedisini.

Ceyhun Şen

Charles Dickens

Charles Dickens

Charles Dickens 1812'de Landport'da doğdu. Ailesi yoksuldu. Bu nedenle öğrenim yapamadı. Ancak büyük çaba göstererek kendi kendini yetiştirdi. Daha onbir yaşındayken çalışmaya başladı. İşçilik, memurluk yaptı. Yazı hayatına ilgi duydu ve gazeteciliğe geçti. 1836 yılında Pickwick'in Maceraları adlı eserini yayımladı. Ardından diğer eserleri yayımlandı ve kısa sürede ün kazandı. Eserlerinde ince bir ironi vardır. Onu başarılı kılan bu ironik yaklaşım ve mizah duygusu, bir yandan da İngiliz duyarlığını temsil etmektedir. David Copperfield adlı eseri çocuk edebiyatının en çok okunan ve beğenilen eserlerindendir.

Christel Espié

Christel Espié

1975 yılında doğdu. Üniversitede önce Matematik sonra edebiyat okudu. Daha sonra kitap resimleme sanatını öğrendi. Macera kitapları okumayı çok seven Christel, en çok epik roman resimlemekten keyif alıyor.

Christian Grenier

Christian Grenier

1945 yılında Paris'te doğan yazar eski bir Fransızca öğretmenidir.