İbrahim Sarıoğlu

İlknur Bektaş

İlknur Bektaş

İlk ve orta öğretimini Cibali Kız Lisesinde tamamlayan İlknur Bektaş, iletişim, fotoğraf, yönetim uzmanlığı, proje ve senaryo, Türk dili ve edebiyatı, sunuculuk ve diksiyon alanlarında Bilgi, Anadolu üniversitelerinde eğitim aldı. Ctiy Club, Ey Gidi Karadeniz dergileri, Önce Vatan ve Tufan gazeteleri ile Haber Bu, Soru Yorum ve 2010 İstanbul adlı televizyon programlarını hazırlayıp sundu. Beynam, Kırık Ayna ve Mum Sönmedi kısa filmlerini yazıp yönetti. Yem-Ekteyiz adlı tiyatro oyununu yazdı. Yazıp yönettiği film ve tiyatro oyunu pek çok ödül aldı. Ulusal ve uluslararasında fotoğraf ve kısa film jürilerinde görev yaptı. Beyoğlu Belediyesi ve Ak Parti bünyesinde çalışmalar yürüttü. Evli ve 2 çocuk sahibi olan İlknur Bektaş, tarihi konularda araştırmalarını sürdürüyor. Eserleri: Saçları Süpürge, Bedeni Sömürge (2010), Ve Tanrı Aşkı Yarattı (2011), 90’lar Kitabı Çocuk Mu Genç Mi? (2012), Tuhaf Alışkanlıklar (2012), Millî Mücadelede Bir Üsteğmen Kara Fatma (2013), İstiklalin Cesur ve Kayıp Kadınları (2017), Millî Micadele’nin Cesur ve Kayıp Kadınları (2017)

İner Markowski

İner Markowski

1971 yılında Sonneberg'de dünyaya gelmiştir. Medya tasarımı eğitimi almıştır. Daha sonra tasarımcı olarak Burgkundstadt'ta görev yapmıştır. 2003 yılı başından beri medya tasarımcısı ve sanatçı olarak görev yapmaktadır.

İris Samartzi

İsmail Bahat

İsmail Bilgin

İsmail Bilgin

1964 yılında Gelibolu İlçesinin Evreşe Bucağında doğdu. İlkokul ve ortaokulu Evreşe’de, liseyi ise Gelibolu’da bitirdi. 1984 yılında İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği bölümünü kazandı. 1988 yılında mezun oldu. İki sene boyunca Edirne-Kınalı otoyolunun inşaatında bir İngiliz firmasıyla beraber çalıştı. 1990 yılında mezun olduğu okula asistan olarak girdi. 1993 yılında yüksek lisansını, 1999 yılında da doktorasını bitirdi. Ömer Seyfettin Hikâye Yarışmalarında üçüncülük, mansiyon ve 1999 yılında da birincilik aldı. Ayrıca bir derginin deneme yarışmasında üçüncü oldu. 2000 yılında kendi isteği ile üniversiteden ayrılarak bir kamu kurumuna geçti. Halen mesleki çalışmalarını bu kurumda sürdürmekte olan yazarın bilimsel makaleleri de yayınlanmış olup kendisi İngilizce bilmektedir. Yazarın; yayınevimizden çıkan eserlerinin yanı sıra, Ahmet Rasim (Biyografi), Hasret Hikâyeleri (Hikâyeler), Çanakkale’ye Gidenler (Roman), Satuk Buğra Han Destanı (Destan) adlı kitapları da vardır. İsmail Bilgin evli ve iki çocuk sahibidir.